LAZER SİSTEMLERİMİZ

RTI, Laserworld ve TARM gibi uluslararası standartlarda sistemler üreten markaların Türkiye’de mevcut en güçlü Lazer sistemleri ekipman parkurumuzda bulunmaktadır. Tüm Lazer sistemlerimiz EN 60825-1, FDA yönetmeliği ve TÜV Lazer Güvenliği sertifikalarına sahiptir.

* Son yıllarda güvenlik ve sağlık standartlarına uygun olmaması nedeniyle Amerika’da ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde yasaklanan Çin üretimi Lazer sistemlerinin düşük maliyeti sebebiyle ülkemizde kullanılmaya başlanması ve gösteri güvenliği konusunda eğitimi olmayan kişilerin Lazer kullanması sonucu birçok organizasyonda projeksiyon ve kamera gibi bazı ekipmanlarının mercekleri zarar görerek kullanılamaz duruma gelmiştir.

RTI PIKO 20W OPSL
LASERWORLD 20W RGB
RTI REMOTE PAD
PANGOLIN FB4 SE MAX
TARM 11W RGB
ATMOSFERİK LAZER EFEKT GÖSTERİLERİ

Lazer sistemleri, efekt kontrol üniteleri, hazer, sis makineleri ve özel efekt aynaları kullanılarak havada 3 boyutlu hareketli geometrik görüntüler oluşturulabilir. Kilometrelerce uzaktan görülebilen gökyüzü ışın taramaları ile organizasyonun gerçekleştirildiği alana dikkati çekmek amacıyla da kullanlabilir.

Atmosferik Lazer
LAZER GRAFİK ANİMASYON GÖSTERİLERİ

Lazer grafik formatı olarak programlayarak hareketli efektler eklediğimiz kurumsal logolar, 3D grafik animasyonlar ve istenilen yazılı mesajlar herhangi bir dağ, tepe, bina yüzeyi, projeksiyon perdesi, su perdesi, sis perdesi veya sahne dekoru üzerine yansıtılarak reklam ve tanıtım gösterisi amaçlı olarak kullanılabilmektedir.

Atmosferik Efekt veya Grafik Animasyon amaçlı olarak yapılacak tüm Lazer gösterileri; Pangolin FB4Max kontrol, Beyond software, SMPTE Timecode okuyucular ve Midi timecode arayüzleri kullanılarak istenilen ses, müzik, video, ışık, kinetic gösteri ekipmanları gibi tüm multimedya sistemleri ile senkronize olarak programlanabilir. ARTNET ve DMX haberleşme protokolleri sayesinde istenilen ışık masası ve media server üzerinden de kontrol edilebilir. Böylelikle planlanan gösteri tasarlanan koreografiye kolaylıkla uyum sağlamaktadır.